Jeżeli chcemy zacząć się zdrowo odżywiać to musimy pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko to co zjadamy jako nasze główne posiłki, ale przede wszystkim to co podjadamy między posiłkami. Często nie zauważamy tego, że podjadamy zbyt dużo i często produkty, które nie są zbyt zdrowe.

Jak przeanalizujemy sobie to co podjadamy w ciągu dnia, to zobaczymy dlaczego często mimo że stosujemy dietę nie potrafimy schudnąć. Wystarczy sobie codziennie notować to co podjadamy i zobaczyć ile z tego to rzeczy niezdrowe.

Trzeba to przeanalizować, ponieważ nie ma sensu zjadać super zdrowego obiadu, skoro chwile później zagryziemy to wszystko batonikiem. Przekąski muszą być po pierwsze zdrowe, a po drugie musimy też ograniczać ich ilość, bo nawet zdrowe rzeczy należy jeść w umiarze. Najlepiej w tym celu jako miarki używać swojej dłoni. Możemy zjeść tyle orzechów, czy np. jakichś owoców ile nam się zmieści w jednej dłoni. Dlatego jeżeli planujemy zmianę sposobu odżywiania, to musimy pamiętać, że zdrowe przekąski są równie ważne jak zdrowe posiłki główne.


Posted in BLOG and tagged , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *