Kuchenne audycje telewizyjne – dlaczego warto je oglądać?

Programy kuchenne są fenomenem, jaki nie przestaje być popularny. W każdym państwie powstaje niezliczona ilość teleturniejów, w ramach których kucharz coś gotuje. Przeskakując między kanałami w różnorakich porach każdego dnia tygodnia, można początkowo naprawdę wygłodnieć, wpatrując się w parujące potrawy, apetycznie przyrządzone oraz podane, po czym da się czasami czegoś o kuchni nauczyć.

Od jakiegoś czasu jednak wyłącznie gotowanie na kanałach nie wystarcza. Aby podnieść popularność, do kuchennych programów zaprasza się gwiazdy. Oni muszą ugotować różne dania. Wymyśla się turnieje kucharzenia w telewizji, z czego wychodzi widowisko – w tym momencie jednak w towarzystwie nie tylko szefów kuchni, bo niejednokrotnie można zobaczyć w konkursach kulinarnych prym wiodą przykładowo dzieciaki!

Nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli monopol na tego typu programy jest, telewizja powinna odpowiedzieć na potrzeby odbiorców. Mnogość osób ma obok lodówki telewizor, choć zazwyczaj nie przygotowujemy dokładnie takiego dania, które akurat pokazuje szef kuchni w telewizji. Najzwyczajniej w świecie uwielbiamy się przypatrywać gotującym postaciom, podczas gdy sami utknęliśmy przy garach.

Odbiorca programów kulinarnych nie jest więc skonkretyzowany, a grono osób oglądających nie jest zredukowana do wielbicieli pichcenia oraz dobrego jedzenia. Przyrządzanie posiłków to rzecz prawie każdemu człowiekowi na ziemi dobrze znajoma, to temat istniejący od odkrycia ognia. Unowocześniony oraz ulepszony specjalnie dla dzisiejszej tv jest najczęściej powtarzającym się z programów na ekranach w domach.

Chociaż temat kulinariów zdaje się być bardzo popularny, często stwarza się coraz nowsze audycje o odmiennym charakterze. Czasami mamy do czynienia z kucharzem-furiatem, innym razem z odnową kolejnych restauracji, przez kucharskiego mistrza. Następne są zawody w kucharzeniu, jeszcze następne to zagadnienie dań, przyrządzanych w trakcie dyskusji o polityce, kolejne to przykładowo kulinarna komedia.

Najwspanialsze w programach kulinarnych jest to, że ani zdaje się być konieczne, by ubóstwiać gotować, ani nie trzeba potrafić przyrządzać posiłki, by programy kuchenne chętnie obserwować. Wystarcza to, że się kocha jedzenie.


Posted in BLOG and tagged , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *