Jak już wcześniej mogliście przeczytać, dobrze jest wykluczyć cukier ze swojej diety. Oczywiście jak to zwykle bywa, zdecydowanie łatwiej się o tym mówi niż wdraża w życie. Najtrudniej jest też zacząć.

Nie zawsze bowiem zdajemy sobie sprawy z tego ile np. dziennie słodzimy herbatę czy też kawę. Bo każdy oczywiście wiele ile łyżeczek cukru potrzebuje na jedną porcję, ale nigdy tego sobie nie zliczamy całościowo. Jeżeli przykładowo słodzimy dwie łyżeczki każdy ciepły napój, a wypijamy 4 herbaty i 2 kawy to łatwo policzyć, że dziennie spożywamy aż 12 łyżeczek cukru! A to same napoje.

Często też nie zdajemy sobie sprawy jak mocno słodzone są produkty, które kupujemy, nawet takie, które wydają nam się zdrowe. Ten etap jest chyba najtrudniejszy z wszystkich ze względu na to, że najczęściej po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dużo cukrów spożywamy nieświadomie. Kiedy już to ustalimy, będziemy wiedzieli jak sobie z tym radzić. Świadome dbanie o zdrowie jest najlepszą opcją, ponieważ wtedy rozumiemy na czym to polega i jakie korzyści za sobą niesie. I mimo że początki są trudne, to z czasem będzie tylko lepiej.


Posted in BLOG and tagged , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *