Dieta bez cukru

Jeżeli chcemy dbać o swoje zdrowie, to bardzo ważne jest to, aby starać się wyeliminować cukier ze swojej diety. Jest to bardzo ważne, oczywiście nie tylko dla chorych na cukrzycę. Bardzo często sięgamy po kostkę czekolady lub coś słodkiego aby dodać sobie energii. Jest to jednak rozwiązanie tylko chwilowe więc lepiej radzić sobie w inny sposób, a cukier starać się ograniczać.

Cukier, między innymi podnosi poziom insuliny w naszym organizmie, a to prowadzi do spadku odporności. Lepiej więc uważać na ten dodatek w codziennej diecie. Ważne jest to, żeby unikać nie tylko cukru samego w sobie, ale również produktów, które zawierają bardzo duże ilości cukru. Między innymi należy unikać słodzonych napojów, czy też produktów mocno przetworzonych, takie zazwyczaj posiadają dużo cukru w swoim składzie.

Najlepiej jest też starać się regularnie jadać i najlepiej w niedużych porcjach, dzięki czemu nie będziemy mieć nagłych ataków poczucia głodu i nie będziemy zmuszeni do podjadania – często niestety byle czego. Nawet jeżeli nie chorujemy na cukrzycę, to warto jest dbać o swoją formę, lepiej być zdrowym i zapobiegać niż później leczyć.


Posted in BLOG and tagged , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *