Podejmiesz wyzwanie?

obrazek

Escape room to stosunkowo nowy rodzaj rozrywki, który zdobywa popularność na całym świecie i również w Polsce ma już całkiem spore grono wielbicieli. Pomysł piękny w swej prostocie. Wraz z ekipą znajomych dajesz się zamknąć w tzw. pokoju zagadek i masz godzinę, żeby się wydostać. Jak to zrobić? To już zależy od konkretnej lokalizacji. Mogą to być zagadki stricte logiczne, nawet matematyczne czy związane z operowaniem zmysłami. Najczęściej mamy jednak do czynienia z fabułą – horrorową, przygodową, albo kryminalną. Trzeba się zabawić w Sherlocka Holmesa, wykazać kreatywnością, a także umiejętnością współpracy w grupie. Escape roomy odkryłem kilka miesięcy temu i przedstawiam tutaj moim zdaniem najlepszy z nich. Oczywiście spośród tych, w których miałem okazję się pojawić.

Lubię jak escape room ma jakąś fabułę, a zagadki wynikają logicznie jedna z drugiej. W Poziomie Drugim mamy do wyboru 4 pokoje o różnym stopniu trudności i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Odwiedziłem wszystkie, a „Formalina” i „Sierociniec” to moje zdecydowane faworyty. Może dlatego, że mam ostatnio fazę na horrory i jakąś wewnętrzną potrzebę podbijania adrenaliny. A skoczyć z bungee się boję… 😉

Jeśli zatem będziecie w Opolu lub okolicach i lubicie nowe, kreatywne sposoby rozrywki, koniecznie zajrzyjcie do Poziomu Drugiego.

 


Posted in Bez kategorii by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *